Ünlü Sosyal Medya Fenomenleri PuCCa ve Burry Soprano, Mahkemeye Çıktılar İşte İlk İfadeleri!!

Ünlü Sosyal Medya Fenomeni PuCCa ve Burry Soprano lakaplı kişiler, Mahkemeye Çıktılar İşte verdikleri İlk İfadeleri

Ünlü Sosyal medya Fenomenleri PuCCa ve Burry Soprano, gençleri uyuşturucuya özendirme gerekçesi ile yargılanıyor. Fenomenlerin 10 yıl ila 15 yıl arasında ceza almaları şuanda gündemde. Mahkemede iki Fenomenden de ilk savunmalar geldi.

PuCCa adıyla tanınan ünlü sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz ve bir başka fenomen, Burry Soprano ismiyle anılan Burak Aydoğduoğlu, uyuşturucu kullanımını gençlere özendirdikleri gerekçesiyle ifade vermek için hakim karşısına çıktılar. Bu İki isim de daha önce gözaltına alınmış fakat delil yetersizliği gibi nedenlerden dolayı serbest bırakılmıştı.

Bu iki isim, Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın ilk duruşmasına çıktı fakat tutuksuz yargılanan sanıklar ve avukatları mahkemede hazır durumda bulundular. Duruşmada kimlik tespiti ve üst araması yapıldı. Pınar Karagöz, mesleğinin yazarlık olduğunu ve aylık gelirini de 10 bin TL ve 15 bin TL arası olduğunu belirterek açıkladı.

Ünlü fenomen Pınar Karagöz suçlamalarını kabul etmezken, amacının gençleri uyuşturucuyu özendirmek olmadığının açıklamasını yaptı. Karagöz, ifadesinde ‘Yüzlerce fakir insan uyuşturucu satarak eve ekmek götürüyor’ derken Narcos isimli diziden bahsettim ve Escobar’ın ölümüne atıf(çevirme) ve (abartı)mübalağaydı. Uyuşturucu kullanmak hakkın olsaydı eğer hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve sosyal medya üzerinde moda olduğu için bir paylaşımımdır başka bir amacım yoktu” ifadesini kullandı.

Ünlü fenomen Burak Aydoğduoğlu ise 11 yaşından beri müzik yaptığını ve dava konusu Mary Jane şarkısının yani parçasının hiç bir şekilde gençleri veya kişileri uyuşturucuyu özendirme amacı olmadığını eğlence amaçlı bir şarkı olduğunu belirtti ve Şarkıda ki Mary Jane’in uyuşturucu için bir tabir olmadığını ve Spider-Man isimli çizgi romanlarında ki Mary Jane Watson karakterinin olduğunu açıklamasında belirtti. Şarkıda, sevginin hiç bir şekilde parayla satın alınamayacağı ve mutlu olmanın sadece bizim elimizde olduğunu belirten bir parça yani şarkı olduğunu söyleyen Aydoğduoğlu, bu sözlerin sadece bir şarkı sözü olarak değerlendirilmesini rica da bulunarak istedi. Aslında şarkının sözlerine bakıldığında o kadar da Aydoğduoğlu’nun dediği türden bir şarkı olmadığını belirten bir çok kişi oldu.

Mahkeme, tarafları duruşmadan vareste(uzak) tutarken, son beyanlarını yani açıklamalarını sunmaları için bir süre vererek davayı bir sornaki duruşmaya kadar daha ayrıntılı ve belirtici açıklamalar sunmaları için ertelediler. Bu İki isim de, 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenmesiyle, şuanda yargılanıyor.Sizin yorumlarınız nelerdir bu durumda gerçekden haklılar mı yoksa söyledikleri sadece düzmece mi? Aşağıda ki yerden Yorum yazarak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz…

Yazar: TeknoYanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir