Steam Anket Sonuçlarına göre en uygun oyun bilgisayarını açıkladı !

Steam oyun platformun da aradığınız neredeyse her oyunu bulmanız mümkün. Steam’de geçtiğimiz günlerde oyunlar için en uygun bilgisayar sistem gereksinimlerini yapılan anketler ile açıkladı.
Steam yaptığı anketler ile bir çok oyuncuya sistemleri ve hangi oyunda hangi performansları aldıklarını rapor ederek ortaya en çok tercih edilenleri çıkardı. Yaptığı anket bir çok oyuncu tarafından katılım sağlandı. Peki steam oyun platformunun yaptığı anket sonuçlarına bir bakmak gerekirse, oyunlarda genelde İntel, Nvidia ve Windows 10 bir çok oyun için muhteşem 3’lü olarak adlandırabiliriz.

Steam’ın bu yaptığı anket sadece Steam Kullanıcılarını ve ankete katılanları kapsamakdadır. Peki steamın Popüler Sistem özelliklerine gelirsek:

İşletim Sistemi Sonuçları :

Windows 10 işletim sistemi olarak en zirvede %96,46’lık oranla yerini almış bulunmakda. Bunun yanında %2,75’i Mac OS ve sadece %0,76’sı Linux kullanmaktadır. Windows sürümlerine gelirsek aralarından Windows 10 %71 olarak en çok tercih edilendir.

Ekran Kartı Sonuçları :

Ekran kartına geçtiğimizde ise Intel ve Nvidia’nın zirvedeki yerlerini çokdan aldığı belli. Steam da yapılan ekran kartı anketine bağlı olarak %75,50’lik kısmı Nvidia ekran kartı ve %14,75’lik kısmı ise AMD ekran kartı kullanmakdadır.
Nvidia’nın orta derecedeki ekran kartı ise GTX 1060, Nvidia ekran kartları arasından %16lık bir kısımla yerini almışdır. Ayrıca amiral gemileri RTX 2080 Ti modelini kullanan kısım %0,42’lik bir kısımdır.

İşlemci Anket Sonuçları :

Önemli olan bir diğerine yani işlemciye geçtiğimizde ise İntel zirvedeki yerini %82 gibi bir oranla almışdır. AMD şirketi için ne kadar üzücü olsa da ürettikleri işlemcil lerin tercih edilmediğinin büyük bir kanıtıdır.
Aslında bu anket sonuçlarında bir çok bilsayar sistem şirketleri hangi konularda gelişmeliler, neden tercih edilmiyorlar gibi sorunları araştırmaları mantıklı olabilir. Ufak bir ayrıntıdan dolayı ürünün tercih edilmemesi bu anketden sonuç olarak çıkarılabilir. Bir çok yoruma göre şirketlerin eski hatalarından dolayı bir çok kişinin ön yargısı yüzünden az terzih ediyor.

Peki bu ankete göre çıkan sonuçlar hakkında ne düşünüyorsunuz, yapılan anket de gerçekden en iyi markalar mı seçilmiş? veya siz kendi bilgisayarınızda ki sistem nedir? Memnun musunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar: TeknoYanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir