Instagram Yenilik Getirmeye devam ediyor! : hikayelerine, grup sohbeti etiketi geldi

Yenilikleriyle gayet iddalı olan Sosyal Medya dev’lerin den İnstagram güncellemelerle muhteşem özellikler getirmeye devam ediyor. Bu muhteşem yenilikleri getirerek bir çok kullanıcıyıda sevindirmek dedir. İnstagram herkesinde bildiği gibi bir fotoğraf, video gibi şeyleri anlık olarak paylaşabileceğimiz bir platformdur. İnstagram üzerinden bir çok araştırma yapabilir Bilgi içerikli sayfaları takip edebilir, Eğlence sayfalarını takip edebilir ayrıca İnstagram üzerinden alışveriş bile yapabiliriz. Peki Sosyal Medya dev’lerin den İnstagram yine hangi yenilikleri getirmiş merak edenler için hemen anlatıma geçelim…


İnstagram’ın çok beklenen muhteşem güncellemesi :


Kısa yoldan grup sohbeti oluşturulabilecek, Sohbet etiketi ismi verilen yeni özellik,


İnstagram bu yeni özelliğini markalar veya şirketler için özel olarak getirmediğini belirtti. Direk olarak herkesin kullanabileceği bir özellikdir. Özelliğin gelme sebebi ise instagramdaki grup sohbetlerini açmak azda olsa uğraştırıcı ama bu özellik sayesinde artık daha kolaylaştı. Tabiki etiket sohbeti ilede istediğiniz bir konu hakkında oluşturduğunuz sohbete bir çok kişiyide anında toplayabilirsiniz. Benim düşüncemi sorarsanız gerçekdende çok kullanışlı bir özellik olmuş ayrıca instagram daha bir çok yenilik getireceğinide anlamış oluyoruz. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz derseniz.

İnstagramda Örneğin bir hikaye paylaştınız diyelim bu sohbet etiketini paylaşacağınız ve fotoğrafın her hangi bir yerine koyacağız ardından da Hikayemizde paylaşacağız. Paylaştıkdan sonra ise instagramdaki isteyen arkadaşlarınız bu etikete tıklayarak kurmuş olduğunuz etiket sohbetine katılabilecekler. Eğerki hesabınız açıksa sizi takip etmeyen kişilerde bu etiketi görebilir ve tıklayarak sohbete dahil olabiliyorlar. Düşünmek gerekirse aslında gayet kullanışlı bir özellik, artık tek tek kişileri sohbete eklemek yerine bu şekilde isteyen kişiler direk sohbete katılabilecek istemeyenler ise etikete basmadan geçebilecek. Peki bu özellik ne zaman çıkacak derseniz.


İnstagramın sohbet etiket Özelliği ne zaman çıkacak?


İnstagram bu yeniliği şuanda getirmiş bulunmakdadır. Bu özelliği instagramda bir bir sohbet etiketini hikayenizde paylaşarak isteyenlerin sohbete katılamsını sağlayabilirsiniz. Peki benim hikayelerimde bu özelliği göremedim nasıl yapıcam derseniz. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, Android işetim sistemine sahip olanlar Google Play üzerinden, İos olanlar ise AppStore üzerinden İnstagramı güncelleyerek bu özelliği kullanabilirler.

Peki bu özellik hakkında sizin yorumlarınız nelerdir? Sizce bu özelliğin gelmesi güzel mi oldu, yoksa olmasada olur dediğiniz bir özellik mi? Ayrıca Yakın zamanda oluşturacağımız instagram hesabı üzerinden bizde böyle bir etiket sohbeti açarak, sohbet üzerinden bilgi paylaşımıda yapabiliriz. Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca şuanda İnstagram çökmüş durumda isterseniz Bundan bir önceki paylaştığımız konuya bakarak çökme hakkında bilgi alabilirsiniz. İnstagramını güncellicek olanlar Çökme sorunu geçtikden sonra güncellemelerini tavsiye ederiz. 🙂

Yazar: TeknoYanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir