Google Chrome ve Microsoft Edge’in Muhteşem Karanlık Teması

Google Chrome ve Microsoft Edge, Windows 10’un muhteşem bir özelliği ile birlikde karanlık temaları yani modları çok daha iyi hale getiriyorlar.

Günümüzde bir çok insan artık siyah renklerin daha hoş gözüktüğünü düşünüyor. Bu yüzden artık karanlık temaların daha çok ilgi çektiğinin farkına varan Google chrome ve Microsoft Edge bu proje hakkında yoğunlaşarak Windows 10’un muhteşem bir özelliğini kullanarak Karanlık temayı geliştiriyorlar. Yakın Zamanda Google Chrome’a da karanlık temanın geleceğinizi söyleyebiliriz.

Peki bu temayı Windows 10 da nasıl kullanabileceğiz?


Bir çok tarayıcıda geliştirilen bu karanlık temayı Windows 10’nun başlat menüsünden modern kısımlarından aura araç ipuçları kısmından isteyenlerin kullanabileceğini açıklandı.


Windows 10’nun eski ayarları bu bileşenleri kullanmasada işletim sisteminin API’sindeki gelişmelerle birlikde yakın zaman kullanılması bekleniyor.


Tahminlere göre önümüzdeki günler de Microsoft Edge tarayıcısında bu özelliği görmemiz mümkün olabilir, Google Chrome gelen güncelleme ilede Karanlık temanın gelmesi bekleniyor… Peki telefonlarda Yapabilecekmiyiz sorusuna gelirsek, telefonu android cihaz olanlar için hemen kullanmaya başlamak isteyenler içinde hemen açıklayayım.

Android işletim sisteminde Google Chrome’da Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir?


Geç saatlerde uyananlar ve saat olarak telefonunu kullananlar veya internetde güncel haberlere bakmak isteyenler için müjde, gözlerimizi karanlıkda az da olsa yoran beyaz temadan artık kurtulmak çok kolay. Ayrıca gözümüzü yorması engellemesinin yanında OLED ekranlar sayesinde telefonumuzun bataryasının daha uzun süre gitmesine olanak sağlıyor. Şuanlık beta sürümünde olan özelliği aslında aktifleştirmek çok kolay Google Chrome tarayıcısına gelmiş olan bu muhteşem karanlık temayı nasıl aktifleştirebileceğimizi anlatalım.
Peki Android cihazlarda karanlık temayı nasıl aktif hale getirebiliriz? Adım adım anlatalım:
1- İlk olarak Android cihazımızı açıyoruz ve Google Chrome tarayıcımıza giriyoruz.
2- Arama çubuğuna yani Url yazma kısmına “chrome://flags” kodumuzu yazarak Google Chrome tarayıcımızın ileri seviye kullanıcı ayarlarına giriyoruz.
3- Karşımıza çıkan ekranda sol üstteki arama kısmına “dark mode” yazıyoruz ve karşımıza çıkan 2 tane seçeneğin “Default” seçeneklerini “Enable” yapıyoruz, Ardından ise Google Chrome tarayıcımızı kapatıp tekrardan açıyoruz.

Yapmanız gerekenler bu kadar artık girdiğiniz web sitelerinde veya ana ekranda Karanlık temayı görüceksiniz, şuanlık bu tema beta sürümünde olduğunu unutmayalım. Bi sorun yaşarsanız veya hoşunuza gitmesse anlattığım adımları tekrardan gerçekleştirerek eski temaya geri dönebilirsiniz.
Sizce bu karanlık temanın gelmesi iyi mi oldu? Yoksa Standart beyaz tema gayet iyimi? Siz hangisini kullanmayı düşünüyorsunuz Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Yazar: TeknoYanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir