Film’i Çıksa Oscar’ların hepsini Toplayacak muhteşem Oyun ‘Death Stranding’ Hakkında 7 tane Önemli Detayı sizler için topladık!!

Filmi Çıksa Oscar’ların hepsini Toplayacak Kapasitede ki muhteşem Oyun ‘Death Stranding’ Hakkında 7 tane Önemli Detayı sizler için topladık

Kadrosuyla, grafikleriyle dikkat çeken; daha önce hiç böylesini görmediğimiz bir türde gelen Death Stranding isimli olağanüstü oyunu yakından inceliyoruz. Film gibi ama değil, oyun gibi ama daha da fazlası gibi gözüküyor!

Hideo Kojima’nın piyasada ki yeni oyunu Death Stranding, Tam olarak son 3 yıldır dört gözle oyuncular tarafından bekleniyor. Her ne kadar oyunla ilgili açıklanan birçok şeyler sınırlı olsa da bildiklerimizi bir başlık altında sizler için topladık. Bu arada listeye geçmeden önce hemen belirtelim… ‘Death Stranding oyunu, Playstation özel oyunu olacak. bilgisayar için çıkıcak mı tam olarak bilinmiyor

Kim bu Kojima isimli adam?

Hideo Kojima, oyun camiasında oyuncular ve herkes tarafından saygınlık duyulan bir isim. Yaptığı oyunlarda hikayeleriyle ilgi çekerek hep yenilikçi bir akımı benimseyen Kojima, aynı zamanda milyonlar tarafından çok sevilen Metal Gear Solid serisinin yaratıcısıdır. 2015 yılında, tüm başarılarına rağmen Konami isimli adam tarafından kovulan başarılı kişi, şimdilerde Death Stranding oyununun yapımcılarından Kojima Productions isimli şirketin sahibi olmuştur.

Death Stranding çıkış tarihi açıklandı:

Hideo Kojima tam olarak 3 yıl önce yaptığı bir açıklamada, 2020 yılında yapılacak olan Tokyo Olimpiyatlarından önce oyunun çıkacağının kesin sözünü vermişti. Sonrasında ise 2019 yılının mayıs ayının sonlarına doğru bir fragman yayınlandı ve fragmanda, oyunun çıkış tarihinin kesin 8 Kasım 2019 olacağı açıklandı.

Kısa Not: Oyun 8 Kasım 2019’da Playstation 4’e çıkışını yapacakdır.

Oyunun ana karakteri kimdir ve kim olacak olacak?

Oyundaki ana karakterin ismi Sam Bridges olacakdır. Bu karakte bir çok kişinin bildiği The Walking Dead dizisindeki Daryl rolüyle ismini duyuran ‘Norman Reedus’ isimli kişi hayat veriyor. Karakterimiz dünyayı tekrardan bir araya getirmek için, geleceğin tutsak kalmış kalıntılarını bir arada tutmak için uğraşan bir insan olacak. Çok açık bir anlatım değil biliyoruz fakat Aynı zamanda karakterimizin dokunma gibi bir fobisi olacakdır ayrıca oyunun ana parçalarından biri olan Timefall, onu diğer insanları etkilediği kadar etkilemeyecek.

Kısa Not: Oyunun ana karakterinin tam ismi Sam Bridges olacak.
Peki Death Stranding’in en kilit noktası “Timefall” nedir? Hemen açıklayalım

Timefall özelliği, neredeyse temas ettiği her biyolojik yaşamın zamansal yaşama sürecini dahada hızlandırarak onları yaşlandıran ve başka bir dünyadan gelen bir yağmur. Dünyadaki hemen hemen çoğu insan da bu Timefall’un varlığından haberdardır. Bu gelişim sürecine, doğadaki ve evrendeki diğer her şeyin başına gelen bir bozunma süreci de diyebiliriz. Saygı değer Stephen Hawking, bu bozunmaya entropi adını vermiştir. Bir görüşe göre Timefall, canlıların yok olma sürecini hızlandıran bir olgu veya bir güç denilebilir.

Kısa Not: Canlıların bozunma sürecini dahada hızlandıran bir yağmur.

Death Stranding’in türü ne olacak?

Tam olarak yapısıyla alakalı çok az şey bildiğimiz oyun bir çok yerde bir aksiyon oyunu olarak geçiyor. Ancak oyunun yapımcısı Hideo Kojima isimli adam sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda oyunun tamamiyle yeni bir tür olduğunu ve bu türün adının ise ‘action-strand game’ olduğunu açıklamıştı. Bu arada oyun açık dünya olacak ve üçüncü tekil şahıs kamera açışıyla oynanacağı belirlendi.

Kısa Not: Oyun üçüncü tekil şahıs bir aksiyon oyunu olacağı açıklandı ayrıca eğer başarılı olursa “Action-Strand Game (ASG)” oyun türünün başlangıcını temsil edecekdir.

Oyunun Konusu nedir?

Önceki kısımlarda belirttiğimiz gibi oyunla ilgili fazlasıyla az şey biliniyor. Kimse ‘Death Stranding’ oyununun hikayesi ne olacağından tam olarak emin değil fakat bildiğimiz tek şey var o da, oyun ana karakterimiz Sam Bridges karakterinin kıyamet sonrası atmosferi andıran bir dünyada yaşadığı veya yaşayacağı tecrübelerin hepsini anlatacak. Oyunun tabiki bir kötüsü olacak bir çok oyunda olduğu gibi. Peki o kötü karaktere de bir çok kişinin bildiği ‘Hannibal’ isimli dizisi ve birbirinden başarılı filmleriyle bir çok kişinin tanıdığı aktör Mads Mikkelsen isimli adam hayat verecekdir.

Kısa Not: Henüz oyunun hikayesiyle ilgili elimizde tam olarak net bilgiler yok ancak post-apokaliptik bir hat üzerinde, birbirine bağlanan muhteşem bir örümcek ağı benzeri bir yapıya sahip olacakdır.

Death Stranding’de öldüğümüz zaman başımıza ne gelecek?

Oyunda öldüğümüz zaman karakterimiz su altı dünyasına hemen hemen benzer bir alanda kısaca araf(sonsuzluk,ortası) denilebilecek bir yere gidecek. Bu bölgede yani açık dünyada serbestçe keşif yapacağız ve eşyalarımızı geri toplayabileceğiz. Kojima isimli adamın tanımına göre, oyunun araf(sonsuzluk, boşluk) sekansları, eski oyunlarda da karşımıza çıkan ‘Continue?’ ekranlarının çok farklı bir versiyonu olacağını açıkladı.

Oyunda öldüğümüzü ve devam etmek istediğimizi düşünürsek, oynadığımız karakterimizin dünyadaki vücuduna geri dönebileceğiz dönebileceğiz. Oyundaki ölüm mekaniğini tuhaflaştıran şeyler, dünyaya geri döndüğümüz zaman hemen hemen çoğu oyunda olduğu gibi öldüğümüz yerin gerisinden başlamayacağız nasıl olacak derseniz Oyun bizi öldüğümüz andan sonrasından başlatacak aslında bu oyunu diğer oyunlardan ayıran özelliğide bu bence. Ölmeden önce sebep olduğumuz şeyler, geri dünyaya döndükten sonra da karşımıza aynı yerde çıkacak.


İşte Death Stranding oynanış videosu paylaşıldı:

Death Stranding oyunu hakkında derlediğimiz en dikkat çekici özellikler şimdilik bu kadar. Sabırsızlanmanıza neden olan bir çok özelliğide aşşağı kısımdan yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Yazar: TeknoYanim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir